Zajęcia dla maluchów i niemowląt w Warszawie

W Molokidscafe dzieci mogą się uczyć, bawić i odpoczywać. W specjalnie zaaranżowanej sali każdego dnia odbywają się zajęcia dla niemowląt, jak też nieco starszych dzieci. Tematyka zajęć dostosowana jest do wieku, zainteresowań i potrzeb maluchów. Jest to wyjątkowa propozycja na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem w Warszawie.

Gry edukacyjne dla najmłodszych prowadzone są przez wyszkolonych, pełnych pasji i zaangażowania animatorów mających duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Warsztaty przez nich prowadzone wpływają korzystnie na ogólny rozwój dziecka, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy i poczuciu troski o wszystkie maluchy biorące udział w zajęciach.

 

1. Gordonki

 

– zajęcia muzyczne dla najmłodszych dzieci – do 2 roku życia. Zajęcia odbywają się w czwartki o godz. 11.00, 12.00 oraz 15.00 i 10.00 oraz 16.00 (starsza grupa) oraz we wtorki o godz. 10.00, 11.00, 12.00. Zajęcia prowadzi Olga Burova-Rychlik.

 

Umuzykalnianie dzieci wg teorii E.E. Gordona bazuje na audiacji (wstępnej i właściwej). Nauka muzyki ma przebiegać jak nauka mowy i wpływać na ogólny rozwój dziecka. Dlatego tak ważne jest „osłuchiwanie” dziecka z różnorodnymi formami muzycznymi. Dzieci w czasie zajęć budują własny słownik rytmiczno – muzyczny. Potrafią także koordynować swoje ciało do pracy z muzyką. Uzdolnienia muzyczne dzieci są wrodzone, ale to środowisko ma na nie olbrzymi wpływ. Dziecko do 1 roku życia odróżnia dźwięki muzyczne od nie muzycznych. To w tym czasie najwięcej chłonie, nigdy później nie słucha tak efektywnie! Zatem pierwsze lata życia dziecka (łącznie z okresem prenatalnym) są najważniejsze w kształtowaniu języka muzyki!

Zajęcia prowadzone są w formie „śpiewanek i rytmiczanek”, kierowanych bezpośrednio do dzieci. Do zajęć często wykorzystywane są przeróżne rekwizyty: chusty, piłki, bańki mydlane, woreczki z groszkiem, itp.

Warsztaty prowadzi Olga Burova-Rychlik. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Chajkowskiego w Kijowie na Wydziale Fortepianu i Pedagogicznym. Instruktor salsy i rytmiki WS EWS w Warszawie. Instruktor umuzykalniania dzieci metodą E.Gordona. Na co dzień mama dwójki śpiewających dziewczynek Kalinki i Milenki.

 

 

..................................................................................................................................................................................................

 

2. Wszystkimi zmysłami

 

– zajęcia  dla dzieci w wieku od 6mcy - poniedziałek godz. 15.00 oraz godz. 16.00

Zajęcia podczas których będziemy dotykać, oglądać, wąchać, słuchać. Poznawać świat w odmienny spoósb. Do tego celu użyjemy przedmiotów domowego użytku, ale w nowych odsłonach. Zajęcia prowadzi Pani Weronika Rydz-Kwaczyńska. 

 

 ..................................................................................................................................................................................................

 

3. Mini Maluszki

 

– zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 1,5 - 2 lata. Poniedziałek godz. 10.00

 

Ponieważ małe dzieci nie potrafią jeszcze na dłużej skupić się na jednej czynności, dlatego zajęcia podzielone są na moduły tak, aby żaden maluszek nie zdążył się znudzić. W czasie ich trwania dbamy o równowagę pomiędzy ćwiczeniami ruchowymi a zadaniami spokojniejszymi. Wspólna energiczna zabawa sprzyja interakcjom z rówieśnikami a także, w sposób nieoceniony, rozwija umiejętności społeczne dzieci. Maluszki uczą się także przestrzegania prostych zasad. W trakcie malowania, lepienia, klejenia Wasze dzieci ćwiczą małą motorykę, która jest niezwykle ważna dla dalszych etapów ich prawidłowego rozwoju. Poznajemy też wspólnie świat, dzięki czemu maluszki rozwijają ważne umiejętności życiowe, do których należą myślenie i rozwiązywanie problemów. Całość zwieńczy muzyka, która podobnie jak ruch, mowa czy rysunek, jest jedną z form wyrażania siebie i swoich uczuć.

Podczas naszych zajęć wykorzystujemy naturalną ciekawość świata i przeogromną chęć do wspólnej zabawy Waszych dzieci aby poprzez radość i śmiech poprowadzić je w kierunku bogatego i pełnego rozwoju.

 

Zajęcia prowadzi Weronika Rydz-Kwaczyńska, która spotyka się z dziećmi w MoloKidsCafe w ramach zajęć Taneczne Molo. Pani Weronika jest wychowawcą i nauczycielem pracującym w kilku warszawskich przedszkolach, jest instruktorem tańca dla dzieci i dorosłych, ukończyła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej na Wydziale Wokalnym, jest mamą 3 letniej Hani.