Zajęcia taneczne, muzyczne i ogólnorozwojowe dla dzieci w Warszawie

 

W ofercie Molokidscafe znajdują się zajęcia taneczne, muzyczne i ogólnorozwojowe dla dzieci. W trakcie warsztatów tanecznych maluchy uczą się krótkich choreografii, podstaw tańca towarzyskiego, ludowego i disco. Nauka przeplatana jest zabawami. Muzyczne zabawy dla małych dzieci wyrabiają dobre nawyki logopedyczne, są też okazją do świetnej zabawy.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci pomagają ćwiczyć sprawność fizyczną i umysłową poprzez różne zabawy dostosowane do możliwości i zainteresowań maluchów. Podczas zajęć wykorzystywana jest naturalna ciekawość świata i ogromna chęć wspólnej zabawy. Dzięki temu przez radość i śmiech dzieci mają okazję do lepszego rozwoju.

zabawy dla małych dzieci

Warsztaty dla dzieci w Molokidscafe to fantastyczny sposób na spędzenie czasu, w trakcie którego zarówno dzieci małe, jak i te nieco większe, mają okazję spotkać się z rówieśnikami i poprzez wyśmienitą zabawę rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. To nie tylko przyjemne spędzenie czasu, ale też sposób na wsparcie rozwoju dziecka.

 

MINI PPRZEDSZKOLE

 

 - każda środa i piątek w godz. 10-12. W środę także termin popołudniowy: 15.00-17.00

Dla dzieci 2-3 lata.  

 

Zapraszamy dzieci na zajęcia przygotowujące do prawdziwej przedszkolnej przygody i rozłąki z rodzicami!

W czasie 2 godzinnych zajęć dzieci poznają normy i zasady panujące w grupie, uczą się współpracy z innymi dziećmi, nawiązywania kontaktów, dzielenia zabawkami, zachowania przy stole, zarówno podczas pracy nad pracami plastycznymi, jak i jedząc posiłek.

Podczas zajęć dzieci malują, śpiewają, tańczą, gimnastykują się. Będą teatrzyki, lepienie z plasteliny, gotowanie, wycinanie, klejenie, gra na instrumentach… jednym słowem będzie fantastyczna zabawa!

Podczas zajęć dziecko zje w grupie drugie śniadanie ( z ewentualnym uwzględnieniem referencji alergicznych dzieci). 

Zajęcia MINI PRZEDSZKOLE prowadzi pani Weronika Rydz - Kwaczyńska, która spotyka się z dziećmi w MoloKidsCafe w ramach zajęć Taneczne Molo. Pani Weronika jest wychowawcą i nauczycielem pracującym w kilku warszawskich przedszkolach, jest instruktorem tańca dla dzieci i dorosłych, ukończyła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej na Wydziale Wokalnym, jest mamą 2-5 letniej Hani.

 

 

SMACZNE PRZEDSZKOLE

 

 

 

 - wtorek,  w godz. 15-17. Dla dzieci 2-3 lata.  

 

 

Dlaczego zajęcia SMACZNE PRZEDSZKOLE są także dla mojego dziecka?

- każde zajęcia to inny, ciekawy temat, gry i zabawy integrujące grupę, teatrzyki i ruch – także na świeżym powietrzu

- na zajęciach dzieci przygotowują podwieczorek, który na koniec  zjadają ze smakiem

- czekają nas zabawy przed kawiarnią takie jak: puszczanie baniek czy kolorowanie chodnika

- zajęcia przyzwyczają do przedszkolnego rytmu dnia

- a rodzicom pozwolą przez 2 godziny odetchnąć przy gazecie lub komputerze i aromatycznej kawie ;)

Na tych zajęciach Twoje dziecko pozna innych rówieśników, poczuje się lepiej w grupie, nauczy się dzielić zabawkami i bawić razem.  

 

Zajęcia SMACZNE PRZEDSZKOLE prowadzi pani Weronika Rydz - Kwaczyńska, która spotyka się z dziećmi w MoloKidsCafe w ramach zajęć Taneczne Molo. Pani Weronika jest wychowawcą i nauczycielem pracującym w kilku warszawskich przedszkolach, jest instruktorem tańca dla dzieci i dorosłych, ukończyła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej na Wydziale Wokalnym, jest mamą 2-5 letniej Hani.

 

 Nasze Maluszki

– zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 2-3 lata. Poniedziałek, godz. 11.00

Nasze Maluszki to zajęcia dla dzieci, które nie rozpoczęły jeszcze edukacji przedszkolnej. Państwa pociechy nie tylko spędzą przyjemnie u nas czas. Będą także rozwijać swoją sprawność fizyczną i umysłową poprzez różnorodne zabawy dostosowane do możliwości i zainteresowań dzieci w tym wieku.

Podczas naszych zajęć wykorzystujemy naturalną ciekawość świata i przeogromną chęć do wspólnej zabawy Waszych dzieci aby poprzez radość i śmiech poprowadzić je w kierunku bogatego i pełnego rozwoju.

Zajęcia prowadzi Weronika Rydz-Kwaczyńska, która spotyka się z dziećmi w MoloKidsCafe w ramach zajęć Taneczne Molo. Pani Weronika jest wychowawcą i nauczycielem pracującym w kilku warszawskich przedszkolach, jest instruktorem tańca dla dzieci i dorosłych, ukończyła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej na Wydziale Wokalnym, jest mamą 2-5 letniej Hani.

 

 

 

..................................................................................................................................................................................................

 

English Molo

 

– zajęcia dla dzieci w wieku 2-3 lata, czwartek, godz. 13.00.

 

Zajęcia prowadzi Joanna Bryłka – mgr Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim, prywatnie mama Amelki  i Adasia.  Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, od dwóch lat pasją p. Joasi jest praca z najmłodszymi dziećmi.  Pracuje w jednym z prywatnych przedszkoli.  

 

ŚpieWAM sam

 

– zajęcia dla dzieci w wieku od 1,5 roku, czwartek godz. 10 i 16.00.

 

Zajęcia umuzykalniające z elementami rytmiki, prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki E. E. Gordona są rozszerzeniem zajęć gordonowskich dla najmłodszych. Dzieci stopniowo przechodzą z etapu akulturacji (osłuchiwania) do etapu asymilacji (powtarzania/wchodzenia w dialog muzyczny). Wykorzystując wypracowany na wcześniejszych poziomach słownik muzyczny zaczynają samodzielnie poruszać się po świecie skal modalnych i rytmów nieregularnych, improwizując i proponując swoje własne melodie i rytmy. Zajęcia te zawierają także elementy logorytmiki. Głównym celem zajęć jest także wyrabianie dobrych nawyków logopedycznych, które są bardzo ważne zwłaszcza na początku kształtowania się mowy u dziecka. W programie m.in. gimnastyka buzi i języka, rozwój motoryki małej i dużej, nauka piosenek, poznawanie podstawowych terminów muzycznych, oswajanie się z rytmami nieregularnymi oraz gra na prostych instrumentach muzycznych.

Zajęcia prowadzi Olga Burova-Rychlik. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Chajkowskiego w Kijowie na Wydziale Fortepianu i Pedagogicznym. Instruktor salsy i rytmiki WS EWS w Warszawie. Instruktor umuzykalniania dzieci metodą E.Gordona. Na co dzień mama dwójki śpiewających dziewczynek Kalinki i Milenki. 

 

 

 Taneczne Molo

– zajęcia dla dzieci w wieku 3-4 lata, wtorek, godz. 17.30

 

Zajęcia taneczne oparte na autorskim programie nauczania stworzonym przez lata na bazie wykształcenia i doświadczenia pracy z dziećmi. Taniec, ruch jest ważny już od najmłodszych lat ponieważ kształtuje sylwetkę, poprawia koordynację ruchową, rozwija wyobraźnię przestrzenną, u dziewczynek wyrabia grację, chłopcy zaś stają się gentelmenami. Na zajęciach dzieci uczą się krótkich choreografii do znanych piosenek, podstaw tańca towarzyskiego, ludowego i disco. Nauka przeplatana jest różnymi zabawami, które bawią jak i integrują grupę. Umiejętności dzieci będzie można zobaczyć na pokazach zorganizowanych dla rodziców. 

Na zajęcia zaprasza p. Weronika - instruktor tańca dzieci i dorosłych, animator, wychowawca. Ukończyła UMCS- na Wydziale Wokalnym , kierunek jazz i muzyka estradowa, Musicalową Szkołę w Teatrze Roma w Warszawie oraz od wielu lat prowadzi imprezy dla dzieci z Warszawskim Teatrem Puszka.